Co potrafi frezarka do paznokci? Poznaj jej możliwości

Co potrafi frezarka do paznokci? Poznaj jej możliwości

Podczas wykonywania zabiegów manicure oraz pedicure niezbędne są różne akcesoria i urządzenia. Jednym ze sprzętów, które nie są obowiązkowe, ale za to bardzo pomocne, jest frezarka. Dowiedz się, dlaczego warto w nią zainwestować – poniżej poznasz jej możliwości i funkcje.

Frezarki do paznokci służą podczas profesjonalnego wykonywania manicure oraz pedicure – zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w domu. Sprawi, że stylizacja będzie wykonana dokładnie, szybko i precyzyjnie. Jeśli będziesz nieostrożna, możesz jednak uszkodzić paznokcie, dlatego najpierw wybierz odpowiednią frezarkę, potem poznaj jej możliwości oraz frezy i poćwicz. Hurtownia kosmetyczna to dobre miejsce, by znaleźć zarówno urządzenie, jak i frezy do pedicure oraz manicure.

Co potrafi frezarka do manicure?

Frezarka do paznokci może zastąpić m.in. pilnik, polerkę, tarkę i cążki. Zakres jej możliwości zależy też od końcówek – dostępne są specjalne frezy do pedicure oraz manicure. Przede wszystkim frezarka pozwoli ściągnąć manicure hybrydowy lub resztki po paznokciach żelowych. Nie jest to jedyna funkcja tego wielozadaniowego urządzenia. Ważne jednak, by wiedzieć, jak jej używać i mieć w tym wprawę, by było to bezproblemowe, szybkie i bezpieczne.

Może też znacznie ułatwić oraz przyspieszyć wykonywanie stylizacji. Potrafi też szybko wygładzić skórę wokół paznokci, skrócić je i nadać im pożądany kształt, wypolerować płytkę lub starannie opracować skórki. Jest często na wyposażeniu w salonach kosmetycznych, przydaje się również w trakcie samodzielnego wykonywania manicure.

Jak działa frezarka do paznokci?

Frezarki mogą być różnych rozmiarów i dysponować różną mocą – w zależności od przeznaczenia. Te małe, lżejsze i słabsze są odpowiednie do zastosowań domowych oraz dla osób, które dopiero zaczynają z nimi swoją przygodę. Mocne i wydajne są na wyposażeniu salonów manicure. Oba rodzaje dostępne są w każdej hurtowni kosmetycznej.

Frezarka służy do pielęgnacji paznokci i skórek dłoni i stóp, gdyż umieszcza się w niej odpowiedni frez (końcówkę, nakładkę). Dostępne frezy są różne – mogą być wykonane z różnych tworzyw i minerałów.

Frezy do pedicure i manicure

Najpopularniejsze są frezy do pedicure i manicure diamentowe, piaskowe i kamienne. Frez obraca się i ściera powierzchnię, np. płytkę, krawędź paznokcia albo skórki. Z kolei opcjonalne frezy do pedicure pomogą sprawnie usunąć odciski i nagniotki na stopach. Frezarki do stóp można łączyć też z frezami do zgrubiałego naskórka, co jeszcze wydłuży listę ich możliwości.