Książki, które warto przeczytać chociaż raz

Książki, które warto przeczytać chociaż raz

Dobra książka potrafi przenieść nas w świat książki, gdzie zapomnisz o całym świecie. Ponadto dobra książka poprawia samopoczucie człowieka, dostarcza brakujących emocji. Dzięki książce poznasz świat, którego się nie zna. Czytanie książek  sprzyja rozwojowi człowieka, czyni ludzi bardziej kreatywnych, dostarcza nam rozrywki a czytelnik może miło spędzić czas przy ciekawej książce.

O gatunkach książkowych

Gatunków książek jest bardzo dużo, które cię pochłoną na całe wieczory:

  • romanse,
  • poradniki,
  • kryminały,
  • klasyki,
  • fikcja.

Książki, które zostały bestsellerami w ostatnimi czasami to:

1. „Cień wiatru” – Carlos Ruiz Zafón

Książka została wydana w języku hiszpańskim w 2001 roku, natomiast w Polsce wydano 2005 roku. Jest gatunkiem powieści kryminalnej, dramat oraz fikcja. Cień wiatru jest książką o historii miłosnej, nienawiści i o marzeniach życiowych. Powieść to też historia, która odkrywa własną tożsamość. Dodajmy, że spotkanie fanów tego autora ma niedługo odbyć się w Białymstoku, a o planowanym wydarzeniu książkowym informuje serwis informacyjny ebialystok.pl.

2. „Położna z Auschwitz” – Magda Knedler

Książka została wydana w 2020 roku. Jest gatunkiem powieści dramatycznej. Książka opowiada o inspirowanej bohaterskim losem Stanisławy Leszczyńskiej, która w Auschwitz odebrała tysiące porodów.

3. „Zabić drozda” – Harper Lee

Książka została wydana w 1960 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest gatunkiem powieści obyczajowej  tzw, dreszczowcem. Książka opowiada o wstrząsająca historia o dzieciństwie z wątkami autobiografii.

Są to książki godne uwagi i przeczytania, które pochłaniają czytelnika na wiele godzin. Rynek wydawniczy jest ogromny – trudno wybrać tą jedną jedyną. Są to książki przeczytania choć raz, które sprawią, że zapomnisz o całym świecie. Są to książki z których wyciągniemy lekcje na całe życie. Dobra książka potrafi zmotywować do różnych działań życiowych.