Recenzja książki “Aptekarka” Magda Skubisz

Recenzja książki “Aptekarka” Magda Skubisz

Aptekarka- Magda Skubisz

„Aptekarka. Saga rodu Tyszkowskich” to jedna z najciekawszych i najnowszych powieści Magdy Skubisz, która zabiera swoich czytelników w podróż w czasie, a dokładnie do XIX wieku do Galicji, gdzie panował nie tylko car, ale także mężczyźni, którzy nie wyobrażali sobie nawet, że kobieta może być na równi z facetem, a nawet ponad nim.

A taką kobietą jest właśnie Katja. “Aptekarka” to książka przedstawiająca postać silnej i niezależnej kobiety, która musi w swoim życiu przezwyciężyć wiele trudności związanych z jej zawodem. Magda Skubisz stworzyła opowieść pełną barw, ciętych ripost głównej bohaterki, wzruszeń, a także romansów, które nie zawsze idą w dobrym kierunku, dodatkowo autorka zadbała również o to, aby nie zabrakło w niej dobrego pióra i bogatego słownictwa.

Katja nigdy nie miała w swoim życiu łatwo. Jej osobowość charakteryzuje się feminizmem, ciężką pracą, dobrą wolą, dążeniem do celu, a także pomaganie innym, i to właśnie może być dla niej zgubne, ponieważ Katja żyje w czasach gdzie, kobiety mają wyznaczone kilka zadań, którym muszą się trzymać, bo inaczej zostaną wykluczone ze społeczeństwa. W tamtych czasach kobiety miały siedzieć cicho, rodzić dzieci, i codziennie gotować swoim mężom, i to wszystko, jednak Katja jest inna, i nie ma zamiaru poddać się władzy jakiemuś facetowi. A wszystko to zaczęło się w dzieciństwie, kiedy to jej przybrany ojciec w poradniku dla dobrze wychowanych panien suszył grzyby, i to skutecznie.

Katja jest zielarką i interesowała się ziołami i ziołolecznictwem od dziecka, i często nawet powtarzał, że rośliny do niej mówią. Mimo że Katja nie znosi mężczyzn, i to w każdej postaci, nawet tych chorych i obłożnie chorych, to jednak losy chce jej coś zgotować, a mianowicie romans, i to nie byle z kim, ponieważ jej wybrankiem zostaje pewien szlachcic, którego Katja poznaję na dworze szlacheckim. Jak by tego było mało, okazuję się, że ten szlachcic jest inteligentnym człowiekiem z ciętym językiem, więc Katja trafiła na równego sobie.

Zapraszamy też do zwiedzenia Radomia, o którym piszemy na Radom Info, gdzie możesz znaleźć wspaniałe biblioteki i pogłębić swoją wiedzę z historii literatury.

Na jaki los czeka Katja, a jaki los czeka na Katję? Tego i wiele więcej dowiecie się sięgając po “Aptekarkę” Magdy Skubisz.