Domowa biblioteka

Domowa biblioteka

Choć coraz więcej z nas sięga po czytniki, wciąż nie brakuje osób, które nie potrafią się oprzeć urokowi tradycyjnych książek. Podpowiadamy, gdzie znaleźć miejsce dla ulubionych lektur.

W sypialni

Gdy brakuje miejsca na ścianach, można biblioteczkę ustawić za łóżkiem. Zyskujemy w ten sposób niewielki mebel, w którym nie tylko zmieści się sporo książek, ale także można coś na nim położyć czy postawić. Jeśli lubimy czytać w łóżku, warto też zatroszczyć się o dobre oświetlenie. Najodpowiedniejsze są kinkiety zainstalowane po bokach łóżka lub przenośne lampki nocne. Aby można było wygodnie z nich korzystać, powinny mieć proste przełączniki, łatwe do znalezienia w ciemności. Książki w sypialni należy często odkurzać, by nie stały się siedliskiem brudu i roztoczy. Coraz więcej książkomatów w Gdańsku pomoże uzupełnić domową biblioteczkę https://gdanskinfo.pl/w-gdansku-pojawily-sie-cztery-nowe-ksiazkomaty-usprawnia-dzialanie-bibliotek-miejskich/.

Na drzwiach

Gdy brakuje miejsca na regały warto wykorzystać drzwi i przytwierdzić do nich półki na książki. To niezwykle ciekawe i praktyczne rozwiązanie. Drzwi powinny być jednak dobrze zamocowane w ościeżnicach i na tyle solidne, by udźwignęły ciężar. Na wszelki wypadek lepiej ich zbytnio nie przeciążać.

Jeden na drugim

Ten bardzo ciekawy, nowoczesny regał nie jest trudny do zrobienia, a wygląda niezwykle oryginalnie. Składa się z kilku kasetonów umocowanych porządnie jeden na drugim. Efekt będzie jeszcze ciekawszy, gdy wybierzesz moduły w różnych rozmiarach i kolorach. Jeśli w dodatku ułożysz w nich książki poziomo i pionowo, mebel zacznie przypominać nowoczesną rzeźbę.

Jak domek z kart

Bardzo oryginalna konstrukcja doskonale spełni rolę podręcznej biblioteczki. Wydaje się niezwykle lekka, dzięki czemu nie przytłacza wnętrza. Można postawić ją na przykład pośrodku pomieszczenia, by dzieliła przestrzeń. Podobny model można zrobić samemu, a ci, których trudno nazwać złotymi rączkami, mogą zamówić taki mebel na wymiar u stolarza.