Gdzie sprzedać książki – poznaj możliwości

Gdzie sprzedać książki – poznaj możliwości

Gdzie sprzedać książki – poznaj możliwości

 

Warto mieć różne dzieł a w swojej biblioteczce domowej. Często po czasie gromadzenia dzieł zaczyna brakować miejsca. Dlatego dobrym pomysłem jest sprzedaż książek w sieci na różnych stronach. Istnieją portale aukcyjne i tam można samodzielnie ustalić cenę za książkę albo większy stosik. Kolejną opcją są internetowe skupy książek wycenionych zgodnie z regulaminem. Każde z rozwiązań ma wady i zalety. Czy warto sprzedawać książki? Jakie dzieła nadają się na sprzedaż? Przeczytaj, a będziesz wiedzieć, czy masz książki do sprzedania i czy chcesz zdecydować się na sprzedaż domowej biblioteczki.

 

Kto może sprzedać?

Niezależnie od tego, czy twoja biblioteczka to spory regał, czy kilka półek. Wydania papierowe zastępują e-booki na własność lub w abonamencie. Dlatego każdy może sprzedać te dzieła, których już nie chce mieć na półce. Sprzedać można wszystkie lub wybrane książki z różnymi wątkami. Osoby chcące zredukować biblioteczkę z dowolnego powodu. Przeprowadzka, chęć zrobienia miejsca na coś innego.

Jakie książki można sprzedać?
Prawie wszystkie, które masz w domu. Niedokończone, mało ciekawe, nie chcesz do nich wracać, znasz ich treść na pamięć. Nie może brakować stron, nie są podkreślone cytaty i inne ważne informacje. Widza jest aktualna z danej dziedziny, niezniszczone kartki, okładka w dobrym stanie. Wydania kieszonkowe, mniejszą czcionką. Odwrotnie: duże formaty zajmują więcej miejsca.

Sprzedaż książek – co można zyska?
Miejsce w szafie, na półkach, regale. Na przykład ubrania, kosmetyki, dodatki, urządzenia, akcesoria. Część stosiku można też oddać za darmo do biblioteki, innego miejsca. Cele charytatywne są różne i warto sprawdzić, gdzie można oddać książki dla osób potrzebujących, instytucji. Nie wszystkie tytuły będą chcieli i warto to wcześniej uzgodnić. Interesantów literatury zapraszamy na narodowe czytanie, które odbędzie się już 4 września.

Sprzedaż prywatna – zalety, wady

Trzeba poświęcać czas na zrobienie zdjęć na okładkę. Ustalenie ceny, żeby kupić książki w pakietach albo pojedyncze egzemplarze. Wysyłka do wielu osób oznacza koszty. Najlepiej sprzedać stosik książek jednej lub kilku osobom. W przeliczeniu na czas to sporo minut, które można poświęcić na coś innego. Wystawienie dzieł nie oznacza, że ktoś je kupi. Trzeba monitorować aukcję, odpowiadać na pytania. Zamieścić dobre zdjęcia książek zachęcające do kupna pojedynczych lub większej ilości. Jeśli ktoś kupi, to zarobisz na tym kwotę ustaloną wcześniej. Dostawa może być darmowa przy zakupie wielu sztuk. Wysyłka w różnym czasie może zniechęcić do wystawienia. Czas oczekiwania aż ktoś kupi, nie zachęca. Nie każdy jednak chce kupować papierowe książki w atrakcyjnej cenie. Wiele osób woli e-booki lub audiobooki. To wygodniejsze niż ciężkie wydania drukowane w twardej lub miękkiej oprawie.

Sprzedaż przez portale aukcyjne w internecie
To rozwiązanie także ma wady i zalety. Nie ustalasz ceny za książki i to jest największy minus. Bywa też, że osoby z portalu same ustalają kwoty za egzemplarze. Na podstawie przesłanych zdjęć, osobistej wyceny na miejscu. Zaletą jest to, że często po książki przychodzi kurier. Mają te sposoby wady i zalety i warto się zastanowić, ile zarobimy na książkach i czy są opłacalne czasowo. Warto przeczytać regulaminy i wybrać najlepsze rozwiązanie. Nie będziesz sprawdzać aukcji, czekać aż ktoś coś kupi. Zarobek za książki jest zyskiem. Warto sprzedać, bo wiele osób chce wydania papierowe do swojej kolekcji.

Jak widać, warto sprzedać książki drukowane. Wydania w większym lub mniejszym formacie. Przez portal aukcyjny, media społecznościowe, antykwariaty. Warto przejrzeć swoje zbiory książkowe i zrobić porządek w szafie, na półkach, regale. Coś oddać charytatywnie, coś znajomym, rodzinie.