Guillaume Musso – poznaj francuskiego pisarza, który pisze różne powieści

Guillaume Musso – poznaj francuskiego pisarza, który pisze różne powieści

Guillaume Musso – poznaj francuskiego pisarza, który pisze różne powieści
Napisał wiele i tworzy nadal książki, które dobrze się czyta. Zyskują czytelników z całego świata. Jego dzieła mają dobre recenzje i warto je przeczytać. O miłości, kryminalne, obyczajowe, inne. Dowiedz się, co napisał, o czym i po co warto sięgnąć.

Guillaume Musso – krótka biografia
Urodził się 6.06.1974 i jako zodiakalny bliźniak ma bogatą wyobraźnię. Do tego łatwość pisania i powstają świetne książki. Ukończył ekonomię, z zawodu jest nauczycielem. W 2001 ukazało się jego pierwsze dzieło. Nie zostało wydane w Polsce, ma tytuł „Skidamarink”. Druga powieść pt „Potem” cieszy się popularnością.

O czym pisze Guillaume Musso?

W dziele „Sekretne życie pisarzy” opisał bohatera piszącego książki. Pisarz ten zamieszkał na wyspie. Nie miał pomysłu na kolejne dzieła. Warto dowiedzieć się, czy znalazł inspirację. Oprócz tego jest wątek kryminalny. Chodzi o morderstwo na wyspie, która z tego powodu zostaje zamknięta. Dzieło „Central Park” czyta się szybko. Czytelnik chce się dowiedzieć, dlaczego bohaterowie znaleźli się na ławce w Nowym Yorku. Na co dzień mieszkali gdzie indziej.

Kolejne to „Uratuj mnie” o Juliette, która wstydzi się, że pracuje w kawiarni. Okłamuje nowo poznanego mężczyznę, że jest prawniczką. Poznaje go, gdy on o mało nie potrąca jej samochodem. Potem chce lecieć samolotem do rodziny. W ostatniej chwili wysiada i jest posądzona o uszkodzenie maszyny.

Następne świetne „Jutro” o cofaniu się w czasie. Główny bohater kupuje używany laptop. W plikach na urządzeniu znajduje informacje o jego właścicielce. Pisze do niej wiadomości, a ona mu odpisuje. Wydarzenia jednak rozgrywają się w różnym czasie. Obydwoje niewiele z tego rozumieją. Dzieło „Jutro” jest godne uwagi i szybko się czyta o losach bohaterów.

Książka „Zjazd absolwentów” opowiada o tytułowym wydarzeniu. Starzy znajomi spotykają się po latach. W budynku szkoły ukryto dawno temu zwłoki. Przyjaciele nie chcą, żeby sprawa została ujawniona. Nie wiadomo gdzie jest Vinca, która zakochała się w nauczycielu.

Kolejne dzieło „Telefon od Anioła” opisuje niezwykły zbieg okoliczności. Bohaterowie upuszczają swoje telefony na lotnisku. Każde z nich leci w inną stronę. Potem Madelaine i Jonathan chcą je sobie przesłać, ale wynikają z tego różne problemy.

W dziele „Potem” autor pisze, żeby nie odkładać niczego na później. Główny bohater dowiedział się od pewnego lekarza, że niedługo umrze. Czy tak będzie? Warto przeczytać i dowiedzieć się, o co chodzi. Adwokat zrobił wszystkie badania i chciał się dowiedzieć, co mu dolega. Miał żonę i córkę, do których chciał wrócić. Dobrze się czyta i jest to idealna lektura na wakacje, jesienne wieczory.

W dziele „Dziewczyna z Brooklynu” poznajemy tajemniczą Annę. Niewiele o niej wiadomo, a jeszcze zaginęła. Szuka jej główny bohater i przy okazji dowiaduje się, że nie była osobą, za którą się podawała. Interesująca lektura o tym, że warto być szczerym wobec drugiej osoby.

Dlaczego warto mieć na półce?
Ładne okładki książek Guillaume Musso przyciągną wzrok. Grafika, opisy zachęcą do lektury. Osoby w różnym wieku. To także świetny pomysł na prezent dowolną okazję. Kto raz sięgnie po książki Musso, ten zostanie jego fanem. Wśród nich są wątki kryminalne, obyczajowe, psychologiczne.

Jak widać, jest sporo do wyboru. Ebooki do czytania wszędzie, audiobooki do słuchania w dowolnej chwili, wydania papierowe do siedzenia z herbatą w jesienny wieczór. Wiele osób wybierze swoje ulubione i warto do nich wracać. Jeżeli interesujesz się czytaniem, koniecznie zapoznaj się z pomysłem tak zwanych książkomatów.