Najciekawsze książeczki dla dzieci 4+

Najciekawsze książeczki dla dzieci 4+

Czterolatki jeszcze nie potrafią czytać, a proste historyjki z jednym zdaniem na każdej stronie mogą być już zbyt proste i nieciekawe. Pora na gruntowną zmianę i czytanie czegoś, co jest dłuższe, ale też nie za długie. Co zatem wybrać, co podoba się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom?

Justyna Bednarek – seria o skarpetkach
„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” to najbardziej poczytna książeczka o sympatycznych skarpetkach, ale nie jedyna. Mamy jeszcze do wyboru inne tytuły: „Nowe przygody skarpetek”, „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują” czy „Banda czarnej frotte. Skarpetki powracają”. Genialne opowiadania i wciągające historie w różnych okolicznościach przyrody. Dzieciaki oswajają się z nieco dłuższymi historiami, a to przygotuje je później do czytania poważnych książek. Seria swoimi tytułami nawiązuje do typowych podtytułów książek czy filmów dla nastolatków i dorosłych. Autorka zachwyciła wszystkich i mamy nadzieję, że nie poprzestanie na tych kilku tytułach!

Grzegorz Kasdepke – Detektyw Pozytywka
Detektywistyczna książka dla najmłodszych, czy to w ogóle możliwe? Grzegorz Kasdepke udowadnia, że tak! Tajemnicze zniknięcia codziennych przedmiotów to już nie problem, Detektyw Pozytywka wszystko potrafi odnaleźć, wystarczy kilka drobnych poszlak. Detektyw rozwiązuje problemy, ale nie ujawnia, jak dokładnie doszedł do rozwiązania tajemnicy, młody czytelnik może sam próbować i proponować możliwe rozwiązania. To niezwykłe pole do popisu dla wyobraźni młodego człowieka, jego kreatywności i logicznego myślenia. Sukcesy Detektywa sprawiły, że powstała więcej niż jedna książeczka, kolejne części serii to „Jeszcze większa księga Detektywa Pozytywki”, „Tajemnicze zniknięcie Detektywa Pozytywki”, „Wielki powrót Detektywa Pozytywki” i inne. Powstała nawet detektywistyczna gra planszowa dla najmłodszych „Detektyw Pozytywka na tropie”, ale rozgrywka jest przeznaczona dla nieco starszych dzieci. Najpierw polecamy zapoznanie się z książkami o tym świetnym bohaterze!

Aniela Cholewińska-Szkolik – Misia i jej mali pacjenci
To z kolei książeczka dla wszystkich dzieci kochających zwierzątka. Wiele młodych osób pragnie zostać weterynarzem, szczególnie dziewczynki, ale oczywiście nie tylko. Misia to bohaterka, która z pomocą swojego psa – Popika pragnie pomagać nie tylko czworonogom, ale wszystkim zwierzakom, które potrzebują wsparcia człowieka. Lecznicą jest domek na drzewie o nazwie „Lipowa Klinika”. Radą służy jej dziadek Tadeusz, który jest prawdziwym weterynarzem. Pacjenci są bardzo różni – od zwierząt gospodarczych przez duże czworonogi, jak choćby żubry po najmniejsze stworzenia latające – pszczoły. Seria składa się z bardzo wielu książeczek o podobnej tematyce – w każdej z nich pojawiają się ludzie i zwierzęta. Dodatkami do serii są świetne książeczki z naklejkami, a prostą grę planszową można dostosować do potrzeb dzieci.

Dzieci lubią się zaprzyjaźnić z bohaterem książki i pozostać z nim na dłużej, dlatego decyzja o rozpoczęciu serii wiąże się z tym, że trzeba będzie dokupować kolejne pozycje z ulubioną postacią z bajki czy opowiadania. Pomóż sprzątać Szczecin i wymień śmieci na książkę podczas tego kulturalnego eventu https://szczecininfo.pl/wymien-smieci-na-ksiazke-wielka-akcja-sprzatania-szczecina/.