Książeczki dla 1,5 rocznego dziecka – najlepsze serie

Książeczki dla 1,5 rocznego dziecka – najlepsze serie

Zastanawiasz się czasem nad tym, jak w pozytywny sposób wpłynąć na rozwój twojego ukochanego dziecka? Bardzo dobrym pomysłem jest zadbanie o nie poprzez mądre wprowadzanie wartościowych treści, tych domowych i ogólnych pozwalających na poznawanie świata bliższego i dalszego.

Kicia Kocia i Nunuś
Jedna z najlepszych serii autorstwa Anity Głowackiej. To dzięki niej dzieci mogą poznawać relacje międzyludzkie, a także pomaga najmłodszym w uczeniu się najbardziej potrzebnych umiejętności życiowych. To też nieocenione wsparcie dla rodziców – książeczki poruszają takie tematy jak porzucenie smoczka i pieluch. Kicia Kocia oraz Nunuś to fantastyczne rodzeństwo – starsza siostra i młodszy brat, idealni do prezentowania pozytywnych wzorców zachowania. Więcej propozycji dotyczących książek dla dzieci znajdziecie w serwisie https://szczecininfo.pl/.

Króliczek
Niesamowicie sympatyczną serią są książeczki o Króliczku: „Śpij króliczku”, „Do kąpieli króliczku” i „Nie płacz króliczku”, mamy nadzieję na więcej. Ta seria także wspiera dzieci i rodziców w nauce codziennych, rutynowych czynności. Bardzo proste ilustracje i prosty tekst są dla dzieci bardzo łatwe w odbiorze.

Akademia Mądrego Dziecka
„Na wsi”, „Moje ciało”, „Strażacy” czy „W lesie”, to kilka propozycji w serii „Akademia Mądrego Dziecka”. Książeczki posiadają ruchome elementy – dzieci będą za każdym razem na nowo odkrywać tajemnice ukryte na kolejnych stronach. Z jednej strony książka staje się dobrą zabawką i przyjacielem dziecka, a z drugiej maluch przyzwyczaja się do formy książkowej. Kolorowe, przejrzyste, miłe dla oka grafiki to wspaniały pomysł na wsparcie rozwoju dziecka.

Pucio – mistrz wsparcia rozwojowego
Najwyżej przez nas oceniana jest seria o Puciu. Ten bohater towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat, przez co najmniej kilka sezonów. Książki mają dwa formaty – jeden jest mniejszy, kwadratowy, a drugi a4. Pucio uczy się pierwszych dźwięków, takich jak „kap, kap”, a maluch razem z nim dotyka elementów na obrazku i powtarza to samo. Książeczka jest interaktywna i jeszcze szybciej uczy dzieci nowych rzeczy. Później, w następnych książeczkach Pucio będzie się uczył mówić pierwszych słów „mama, stół…” itd. Ostatnio pojawiła się nowość – „Pucio zostaje kucharzem”. Autorką całej serii jest Marta Galewska-Kustra.